Internetová zpovědnice


Bezradnost

Jsem už starší osoba, ale ve vztazích pořád stejná hromádka neštěstí a potřebuji se z toho vypovídat.Nevadí, že to bude dlouhé???Ve 20 letech jsem se, coby obyčejné kancelářské děvče na jednom pracovním večírku hluboce zamilovala do jednoho vědeckého pracovníka,a jak jsem měla možnost zjistit, inteligentního, sečtělého a neskutečně vzdělaného tvora. Strávili jsme spolu povídáním nádherný večer a zdálo se, že to bude mít pokračování.Jenomže ani jeden z nás, ačkoli jsme o sobě věděli v sobě nenašel odvahu se znovu oslovit.Tak jsme kolem sebe chodili 4 roky. On začal s někým žít, já jsem si nechala najít seznamovací agenturou partnera. Byl to vcelku jednoduchý, ale hodný chlap, dobře jsme spolu vycházeli a protože v tehdejší době byly ženy mého věku považovány za "staré panny" a toužila jsem po dětech,vzala jsem si ho. 2 dny před svatbou jsem si uvědomila, že dělám strašnou chybu,ale stalo se. Začátky byly dost těžké, po dětech jsem se začala vyhýbat sexu s ním, až na mě přestal naléhat, a postupem času jsme si na sebe i na tento fakt nějak zvykli a i přes občasné hádky se zklidnili. Jenže...já jsem po nocích pořád snila o Něm,a když přišel boom počítačových vymožeností, nějakým zázrakem jsem našla jeho e-mail a napsala. Ozval se okamžitě a rozběhla se mezi námi živá korespondence.Vydrželi jsme to 6 let! Mezitím jsme se párkrát viděli, ale jen přátelsky. O vánocích 2010 jsme přešli k SMSkám a v únoru 2011 jsme spolu strávili noc. A já jsem v tom začala lítat. Netrvalo samozřejmě dlouho, a když mě manžel jednoho dne přistihl s mobilem na uchu,nedokázala jsem mu lhát.Vzal to tehdy neskutečně rozumně a nějakou chvíli mi to dokonce toleroval! Já jsem postupně začala poznávat toho svého Vyvoleného, žil už spoustu let sám, starajíce se o rodiče, přišel o práci a o žádnou další nemohl už drahnou dobu zavadit, a co pro mě byl šílený a nepřekonatelný problém, měl období, ve kterých propadával absolutní beznaději a největším jeho přítelem se stával alkohol.Ve chvíli, kdy jsem pochopila, že toho člověka sice neskutečně miluji,ale žít s ním by pro mě bylo nemožné, mi můj muž oznámil, že od nás odchází. K jiné ženě. Dnes nevím proč, dostala jsem strašný strach, že budu sama, že děti ještě potřebují taťku, zabezpečení,bojovala jsem o něj, a vybojovala! Byl to nový začátek všeho,překonala jsem i ten odpor v sobě a začali jsme se i znovu milovat (nikdo si nedokáže představit, jak mi přitom, s myšlenkami na toho druhého, bylo!)Je to už dalších šest let, jsme dobří kamarádi a parťáci, ale znovu vedle sebe jen žijeme a ve mě se to pořád pere a vůbec nevím, co s tím!!! E-mailový kontakt s Martinem jsem se párkrát pokusila přerušit - veškerý zbylý jsme ukončili- ale nejde to! Píše mi tak krásné věci..i po těch letech mě chce a i já po něm pořád strašně toužím.Jenomže nechci (i když vím,že ve skutečnosti klamu jeho i sebe) svému muži ublížit ani od něj odejít.Je to prostě beznadějné a bezvýchodné!!!

přečteno: 552x
Zpět na seznam


jaja (49)

Napište reakci
Voting1 Myslíš, že je tato zpověď FAKE?
ANO
0
NE
0vitrvevlasech 08.08.2018 (11:18:40) 84.42.224.***
Hezký den,
přečetl jsem si váš příběh, váš řekněme osudový životní příběh, kde láska, jak už to někdy bývá mizí v rutině průměrného života. Takže zkusme teoretizovat, protože ono to vlastně ani jinak nejde...co by se asi stalo, kdybyste se s tím vašim vysněným mužem setkávala hned...vzali jste se a měli děti. On by doma už nebyl tak báječný, jako byl na večírku, jako byl při jednorázovém sexu. Přišli by starosti a jak vidno on podléhá alkoholu a to není dobrý přítel.
Při své psychoanalytické praxi zaslechl jsem podobný příběh, kde dívka volila k sobě muže z nutnosti bez ohledu na city. Má s ním dvě děti a je ač ten muž ji dopřává materiálně naprosto vše ona není spokojená. Stále myslí na rytíře, který jí z této situace odvede. Ony jsou vlastně jen dvě možnosti: A) zůstat; B) jít ... ale obě mají své důsledky obvykle nesmazatelné. A) budete nešťastná pořád...B) může nastat situace "z bláta do louže"...viz alkohol. vy též musíte přihlédnout k těm dětem. Nesnadné rozhodování...to musím uznat.
S pozdravem Vitrvevlasech

jaja 26.06.2018 (13:42:36) 217.197.152.***
Není to žádná hořkost, jen konstatování, a ano, uzavřeme. Jen na okraj - co se tu tedy, prosím, s mým "příběhem" řešilo? Na neshledanou.

RePRO 26.06.2018 (10:58:15) 79.141.243.***
Nebabráme? Záleží na úhlu pohledu, někdy méně znamená více. Avšak myslím si, že místo toho, aby byl řešen dle vašich slov Váš "bezvýchodný" příběh, tak tu akorát hořce apelujete a konfrontujete na mou osobu. Já bych pro jistotu tuto hořkost uzavřel a nemíchal sem bezdůvodné (zbytečné) komentáře.

Děkuji. Přeji hezký den.

jaja 26.06.2018 (07:28:32) 217.197.152.***
To jistě opravdu není,všimla jsem si, že se tu s nikým dlouze nebabráte. Myslím ale, že než chtít to mít co nejrychleji z krku, hrát na nějaké pitomé statistiky a plácat kvůli tomu nesmysly, kterými stejně nikomu nepomůžete, by bylo lepší nedávat raději žádné odpovědi. Co Vy na to, pane "terapeute"?

RePRO 25.06.2018 (20:39:59) 79.141.243.***
Z tohoto příběhu, který je tu napsán snad není možná přímá odpověď. To je zajisté na delší progresi.

jaja 25.06.2018 (07:40:59) 217.197.152.***
Milý RePRO,
Vy jste mi ale psychoanalytik! Vaše rady - všeobecně - jsou víc než nad zlato. Proč jen to těm lidem děláte??

RePRO 25.06.2018 (00:23:28) 79.141.243.***
Ahoj,

děkujeme za poskytnutou důvěru. Na tuto zpověď neexistuje jasná zpráva (odpověď), byť slouží pouze jako vypovídání. Každopádně aspoň vidíme, co je všechno v životě (vztahově) možné potkat.


reakce na zpověď
Přezdívka:
Reakce:
Kontrolní kód:
Kód

 • Ochrana proti spamu. Psát další reakce můžete až po uplynutí jedné minuty.
 • svěř se
  temnota
  zpovědnice

  Přihlášení

  user Uživatelské jméno
  pass Heslo


  psát své zpovědi můžeš i bez registrace

  REGISTRACE ZDARMA

  Vyhledávání

  

  Archív statistik

  Posledních 12 měsíců
  květen2020
  duben2020
  březen2020
  únor2020
  leden2020

  Globální statistiky

 • uživatelů: 279 (127 mužů, 152 žen)
 • zpovědí: 1040
 • reakcí: 2466

 • nejnovější zpověď:
 • (Jsem zoofil a utápím se v tom)
 • nejnovější reakce:
 • (zobrazit - autor: Milena)

 • nejčtenější zpověď celkově:
 • (Omylem jsem se vyspala se synem - přečteno: 13252x)
 • nejčtenější zpověď za měsíc:
 • (Tloustnutí - přečteno: 105x)
 • nejčtenější zpověď za 7 dní:
 • (Jsem zoofil a utápím se v tom - přečteno: 35x)

 • nejvíce reakcí na zpověď celkově:
 • (Zamilovaná do učitelky - počet reakcí: 22x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za měsíc:
 • (Nevím jestli věřit své přítelkyni - počet reakcí: 3x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za 7 dní:
 • (Jsem zoofil a utápím se v tom - počet reakcí: x)