Internetová zpovědnice


Mám úzkostné poruchy

Ahoj,

nikdy jsem na žádnou internetovou zpovědnici ještě nepsala, tak úplně nevím, jak začít... No, prostě se potřebuji svěřit.

Trpím generalizovanou úzkostnou poruchou, sociálně úzkostnou poruchou a obsesivně kompulzivní poruchou. Pokud nevíte, co to je, myslím, že jsou to docela zajímavá témata (pokud je zrovna neprožíváte sami...), tak by nebylo od věci si o tom něco přečíst.

Generalizovaná úzkostná porucha ve zkratce (mými slovy):
Neustále se něčeho bojíte. Máte pořád pocit sevřeného hrudníku. Jste ve stresu 24/7, ale bez jakéhokoliv podstatného důvodu. Stále vám v hlavě naskakují otázky typu ,,Co když se stane tohle? A co když se tohle pokazí? A co když se mi přihodí tohle? Co budu dělat?" Uvědomujete si, že jste iracionální, ale stejně s tím nic nemůžete dělat. Často kvůli tomu nespíte celé noci (ano, nespavost s touto poruchou - nebo alespoň pro mě - hodně souvisí). Někdy je vaše úzkost tak silná, že dostanete panický záchvat, kdy máte pocit, jako byste měli dostat infarkt, nejste schopni vnímat, co se děje, srdce vám bije šílenou rychlostí, nedokážete rozpoznat, co ostatní říkají...

Sociálně úzkostná porucha (nebo také sociální fobie) ve zkratce:
Bojíte se prakticky všech sociálních situací. Máte potencionální strach z vystupování před více lidmi. Pamatujete si všchny trapné situace, ve kterých jste se kdy ocitli a máte pocit, že si to všichni budou pamatovat do konce jejich života. Nejměně desetkrát si nacvičujete, co řeknete, před tím, než si objednáte jídlo, někomu zavoláte nebo někoho o něco požádáte. Neustále vám připadá, že se na vás všichni dívají a říkají si, jak divně/škaredě/hloupě vypadáte. Pořád máte pocit, že si o vás všichni myslí, že jste hloupí a nesnáší vás...

A obsesivně kompulzivní porucha:
Pocit/hlas ve vaší hlavě vám říká, že musíte udělat určitou věc/pohyb, jinak se vám nebo někomu jinému něco špatného stane. Cítíte nutkání opakovat určitá slova nebo pohyby v určitém počtu (pro mě je to většinou 3, 5 nebo 7). Často se vám před očima přehrávají nějaké katastrofické scénáře zahrnující vás, vaší rodinu nebo kohokoliv, na kom vám záleží (jako například jak někdo hoří v plamenech, umírá, je zavražděn nebo ho dokonce vraždíte vy... přestože rozhodně nechcete a nikdy jste nechtěli, aby se něco takového stalo a ty představy vás děsí).

Toto všechno je jen ve zkratce a mými slovy - je toho mnohem víc a každý to může prožívat trochu jinak. Co mě trápí je, že to nikdo z rodiny nechápe. Otec si dokonce myslí, že si to jen vymýšlím, abych byla zajímavá. Mamka ví, že ty problémy opravdu mám (psychiatrička v Brněnské nemocnici mi všechny tyto poruchy diagnostikovala), ale nebere to nijak vážně a někdy říká, že vělkou část těch problémů mám kvůli tomu, že si o tom moc čtu (což je pochopitelně nesmysl, nemůžete být nemocní z toho, že jste o tom někde slyšeli nebo četli...). Sociální fobie mi taky způsobuje to, že někdy prostě nejsem psychicky schopná jít ráno do školy a často kvůli tomu ráno zvracím a je mi špatně, ale rodiče si myslí, že se mi tam prostě nechce a předstírám to, že je mi špatně.

Pořád říkají, že si za to můžu sama a je to jen v mé hlavě, což tohle všechno ještě zhoršuje...

Za měsíc mě čekají přijímačky na gympl a opravdu nevím, jak to zvládnu. Bojím se, že až tam přijdu a uvidím všechny ty lidi, kvůli sociální fobii najednou všechno zapomenu. Nebo že mi OCD způsobí to, že se celou tu dobu budu muset soustředit jen na jeden předmět, do toho si budu muset opakovat nějaká slova a mozek mi bude ukazovat něco příšerného. Nebo dostanu panický záchvat a omdlím...

Tohle téma by ještě bylo na hodně dlouho, ale tady to asi ukončím. Cítím se teď o dost líp, když jsem se mohla vypsat. Pokud se někdo dokážete přirovnat k tomu, o čem jsem tady psala, budu moc ráda, když mi napíšete svůj příběh a myšlenky. :)

Děkuji za přečtení.

přečteno: 1006x
Zpět na seznam


sciencegirl47 (14)

Napište reakci
Voting1 Myslíš, že je tato zpověď FAKE?
ANO
0
NE
2lisina20 14. 3. 2018 (18:14) 213.155.225.***
Ahoj, je mi líto, že máš takový problém, ale pokud ti diagnostikovali tuhle poruchu, tak ti asi jen tak pomoci nejde. Ale třeba já jsem měla přijímačky a musím říct, že jsem stresovala až, když jsme jeli do mojí nové školy. Když jsme přijeli, celkem to ze mě spadlo a když jsme psali testy, tak jsem úplně na to už zapomněla a byla jsem v poho. V té chvíli ti asi ale nepomůže, že ti na téhle stránce napsala nějaká holka, že to bude v pořádku. To máš těžko, třeba si sedni dozadu a zhluboka dýchej, jenom tě vyvolají aby jsi se podepsala a už to bude dobré, v té třídě se ti nemůže nic stát, ale jak si já pamatuju, tak jsem na stole nechala propisku a pak jsem se pro ní jako idiot vracela zpátky :D Všichni budou mít obavy a možná se na tebe budou vražedně dívat, ale většinou se jenom bojí konkurence. Opravdu nevím, jak bych ti mohla pomoci, ale doufám, že jsem alespoň dala plamínek naděje :)

LillyFantom 14. 3. 2018 (01:40) 46.135.100.***
Je mi líto, že máš takové problémy, chápu tě, mám to podobně. Kdyby sis o tom třeba chtěla nějak promluvit,tady je můj email miyazakimaka@gmail.com


reakce na zpověď
Přezdívka:
Reakce:
Kontrolní kód:
Kód

 • Ochrana proti spamu. Psát další reakce můžete až po uplynutí jedné minuty.
 • svěř se
  temnota
  zpovědnice

  Přihlášení

  user Uživatelské jméno
  pass Heslo


  psát své zpovědi můžeš i bez registrace

  REGISTRACE ZDARMA

  Vyhledávání

  

  Archív statistik

  Posledních 12 měsíců
  říjen2022
  září2022
  srpen2022
  červenec2022
  červen2022

  Globální statistiky

 • uživatelů: 310 (138 mužů, 172 žen)
 • zpovědí: 1114
 • reakcí: 2607

 • nejnovější zpověď:
 • (šmíruje mě můj syn)
 • nejnovější reakce:
 • (zobrazit - autor: Verunka )

 • nejčtenější zpověď celkově:
 • (Omylem jsem se vyspala se synem - přečteno: 22096x)
 • nejčtenější zpověď za měsíc:
 • (šmíruje mě můj syn - přečteno: 37x)
 • nejčtenější zpověď za 7 dní:
 • ( - přečteno: x)

 • nejvíce reakcí na zpověď celkově:
 • (Zamilovaná do učitelky - počet reakcí: 27x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za měsíc:
 • (šmíruje mě můj syn - počet reakcí: x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za 7 dní:
 • ( - počet reakcí: x)