Internetová zpovědnice


Táta je alkoholik

Mám problém. Můj táta je kvartální alkoholik. Vždycky to začne tím, že si nakoupí asi 4 litry piva. Každý den vypije tak 0,5 -1 litr, protože prý nemá chuť k jídlu a pivo mu pomáhá.

Jenže problém nastává, když si dá trošku větší množství a už je trošku opitý, to mu potom přepne v hlavě, vezme peníze a jde to hospody. Bohužel se to stává celkem často, každý druhý týden.
Potom přijde domů nad raném a začíná peklo, je hnusný, křičí, nadává, kope do všeho, pokud se s ním střetnu (vždy mi leze do pokoje), tak se ke mně chová agresivně, až mám modříny, protože do mě strká (do zdi), mačká mi ruce.

Výjimečně přijde i s dobrou náladou, kdy mě sice nestrká ze vzteku, ale bere to jako hru (bohužel bolestivou), nakonec ho ale stejně něco naštve a končí to agresí.

Někdy, když je moc napitý, mi říkal, že mě zabije, že jsem mu zničila život, a dokonce mi chtěl i rozbít pusu.

V těchto stavech propije i prohraje v automatech strašné peníze, že jsme někdy i v krizi. Mluvila jsem o tom s ním už několikrát, prosila, říkala, že jinak odejdu, brečela. Vždy to skončilo jen slibem.

On už se kdysi léčil ze závislosti, dohnala ho k tomu autonehoda, i když nebyl nikdy zraněn a já se o něj bojím, jelikož si chce nechat obnovit řidičák. Bere taky spoustu léků na srdce a na tlak.

Já nevím, on toho asi sám nenechá, tak jsem se rozhodla, že odejdu na nějaký čas z domů, šla bych do přechodné pěstounské péče, z které bych mohla jít kdykoli domů a taky bych se s ním mohla stýkat.

Musím sice říct, že jeho život není kdo ví co, jen spí nebo je na počítači nebo na televizi. Kvůli němu jsem poslední dobou docela mimo-vystresovaná a úzkostlivá, začala jsem se sebepoškozovat, neučím se a to studuji 1. ročník gymnázia a často ani nejím.

Co byste dělali vy? Mám zůstávat doma, i když vím, že mu jinak pomoct nemohu?

přečteno: 1602x
Zpět na seznam


Mamsezle (15)

Napište reakci
Voting1 Myslíš, že je tato zpověď FAKE?
ANO
0
NE
1Mamsezle 21. 12. 2015 (17:57) 80.95.103.***
Jenže on byl vždycky skvělý otec a úžasně se o mě staral, sice tak 1x za půl roku nastal takový, kdy jsem ho buď hledala po hospodách, chodila s ním, byla sama doma nebo šla k babičce. A to mi bylo 10-12 let.

Ale jinak mě nikdy neopustil (narozdil on mámy) a zažila jsem s ním i opravdu nádherné období. A má mě pořád rád i já jeho, proto je tak těžké odejít.

Navíc bydlím s nevlastní matkou a sestrou, které si nezaslouží pozornost sociálky, protože kvůli sestře je u nás sociálka každou chvíli, protože o ní bojuje její otec.

Nevlastní matka mu vždy jen vynadala, ale hned to bylo zase v pohodě nebo to tak aspoň vypadá. Jeho pití začalo vlastně s jejím příchodem, protože ho občas vzala do hospody, kdy vždycky úplně opil. Nevím, asi jí to připadalo vtipné, teď teda ne, ale stejně ho už vůbec nekrotí, už mu ani nenadává.

Eliss99 21. 12. 2015 (16:49) 80.95.103.***
Ahoj, můj otec je taky alkoholik. Díky bohu jsem na to nebyla sama, ale s mamkou, která se s ním rozvedla a máme klid. Na tvém místě bych doma nezůstala, ale řešila to se sociálkou. Nevím jak to přesně chodí, ale i ta varianta s pěstounskou péčí zní rozumně.

Opravdu, alkoholik se jen tak nezmění a ty mu pomoct nemůžeš, on by jako první musel chtít, přestat pít a začít se léčit a to se stává vyjimečně. Doma nezůstávej. Popřípadě vyhledej psychologa, s doporučením lékaře ho budeš mít zadarmo. Takové traumata dokážou pěkně zavařit mozek, moc dobře to znám. Drž se!

21. 12. 2015 (13:15) 212.79.110.***
Ahoj, je mi tě moc líto co ve svém věku prožíváš. Určitě je horší to co ti říká, dělá a vyhrožuje. Míváš ze svého otce strach? Jestli jo, tak to je už špatně!

A mohu se zeptat co tvá mami?

Asi bych zkusila jít za někým pro odbornou pomoc. Zeptat se někoho zkušeného co můžeš dělat a co udělat pro svého otce. Ale nezapomeň to hlavní "Jestli tvůj otec nepůjde sám na léčení, tak je to marné a nevyléčí se!" Jednej dokud je čas a zkus tu linku bezpečí jak zde píše Jenda96. Hlavně se drž holka a buď silná. Ty to zvládneš!!!

Jenda96 20. 12. 2015 (15:39) 212.79.110.***
Ahoj, upřímně je mi tebe hrozně moc líto, musí to být pro tebe opravdu těžké :( Podle mě je tvůj táta idiot, to co tady popisuješ přeci nemuže udělat někdo někomu, koho ma rad.. Radím ti pryč od něj !! Jen ti zkazí a otráví život. Můžeš zkusit třeba zavolat na linku bezpečí, ta je anonymní a určitě něco vymyslí a seberou tě z jeho péče (tady je číslo 116 111) :) Moc, moc ti držím palečky ať to dobře dopadne. Kdyby sis potřebovala popovidat, nebo tak klidně mi napiš na e-mail: jan.vyska2@gmail.com


reakce na zpověď
Přezdívka:
Reakce:
Kontrolní kód:
Kód

 • Ochrana proti spamu. Psát další reakce můžete až po uplynutí jedné minuty.
 • svěř se
  temnota
  zpovědnice

  Přihlášení

  user Uživatelské jméno
  pass Heslo


  psát své zpovědi můžeš i bez registrace

  REGISTRACE ZDARMA

  Vyhledávání

  

  Archív statistik

  Posledních 12 měsíců
  říjen2022
  září2022
  srpen2022
  červenec2022
  červen2022

  Globální statistiky

 • uživatelů: 310 (138 mužů, 172 žen)
 • zpovědí: 1114
 • reakcí: 2607

 • nejnovější zpověď:
 • (šmíruje mě můj syn)
 • nejnovější reakce:
 • (zobrazit - autor: Verunka )

 • nejčtenější zpověď celkově:
 • (Omylem jsem se vyspala se synem - přečteno: 22097x)
 • nejčtenější zpověď za měsíc:
 • (šmíruje mě můj syn - přečteno: 37x)
 • nejčtenější zpověď za 7 dní:
 • ( - přečteno: x)

 • nejvíce reakcí na zpověď celkově:
 • (Zamilovaná do učitelky - počet reakcí: 27x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za měsíc:
 • (šmíruje mě můj syn - počet reakcí: x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za 7 dní:
 • ( - počet reakcí: x)