Internetová zpovědnice


Rodina mě zavrhla

Ahojky, ačkoliv jsem v mužském těle, tak vím, že jsem měla být žena. Chodím k sexuologovi a probíráme budoucí následky konečného řešení (reoperace). Největší problém je, že mě nechtějí takto akceptovat. Jediný, kdo mě z rodiny bere takovou, jaká jsem, je můj starší bráška s jeho rodinou. Co mám dělat? Pokud mám k něčemu přirovnat moje zoufalství, tak by to byl mariánský příkop, nebo Everest. Od 1.4.2019, kdy mám oficiálně tuto diagnózu, tak mimo bratra se mnou nikdo z rodiny nemluví víc, než je nevyhnutelné a nemít dva přátele, kteří jsou na tom, jako já, tak si to dávno "hodím". Pak si ale řeknu, že radši budu srát lidi tím, že budu žít. Ani moje neteře a synovec průměrný věk 27 let +-2 roky mě za celý uplynulý rok ani jednou nenavštívili a to mě mrzí. Začínám přemýšlet i o tom, jestli mě nenávidí.

Se mnou si může každý popovídat o čemkoliv, protože dokážu "přepínat" mezi "mužským" a "ženským" způsobem myšlení a tak si dovedu popovídat o vaření, kojení, menstruaci, těhotenství, líčení, sportu, účesech, počítačích a dalších věcech, protože se do toho člověka dovedu vcítit.

Od rodiny mi chybí podpora. Neřeknou: "jdi za hlasem svého srdce", ale ještě mi hází klacky pod nohy a ještě říkají - "narodil ses jako kluk, tak se tak chovej" a matka to ještě zazdila tím že podle jejího názoru jsem buzerant. Nejvíc mě zklamalo to, že to řekla právě máma. Nechce pochopit to, že sexuální orientace je něco jiného, než sexuální identita. Jsou totiž dvě skupiny lidí: jedna skupina je že se narodí do určitého těla a je s tím spokojená a druhá skupina lidí se narodila s určitou duší do těla, které nenávidí a chtějí tento omyl přírody napravit. A to je můj případ. Poraďte mi prosím, co dělat?

přečteno: 484x
Zpět na seznam


cassiel (40)

Napište reakci
Voting1 Myslíš, že je tato zpověď FAKE?
ANO
0
NE
14. 1. 2020 (16:27) 188.75.145.***
Ahojky všichni, jak jistě dobře víte, tak na nějaký čas u mě nastala odmlka.
Teď už je všechno z mé strany na dobré cestě, tak to období trochu shrnu:
Koncem roku 2018 jsem si odpřísáhla, že si začnu plnit své sny, ale to nejde bez vyhodnocení minulosti.

Tak jsem přemýšlela, proč už od školky jsem nekoukala na holky, jako na možné lásky, ale jako na osobnosti. V období střední školy jsem už...,ano...,záviděla "rostlým" holkám, že mají to, co já ne.
Potom to na nějakou dobu "zapadlo".

Potom byl vztah se ženou trvající 4,5 roku a v tom jsem se přesvědčila, že jsem měla být žena.
Koncem roku 2018 mě přepadl splín, jak jsem vzpomínala na babičku, která zemřela ke konci roku a cítila jsem, jak mi říkala:jdi za hlasem své duše.

Poprvé jsem se svěřila svému kamarádovi a bylo to moc těžké, ale jeho odpověď mě překvapila, když řekl, že si to myslel už několik let a že mě bere takovou, jaká jsem.

Reoperací (což byl asi nevhodný výraz) je myšleno operace z může na ženu.

Operace prsou si dotyčný člověk hradí sám, protože to je kosmetický zákrok, ale operace genitálu z penisu na vagínu u MtF a z vagíny na penis u FtM hradí zdravotní pojišťovna ze 100%. Na to je přímo zákon.
Díky všem moc za podporu a za to, že moje reakce čtete a doufám, že jsou přínosem.
Díky moc za nabídku, ale já myslím, že místo pozitivní, budu radši realistický.

4. 1. 2020 (02:22) 79.141.242.***
Ahoj cassieli,

reoperací je zamýšleno předělání lidského přirození a celkového zjevu do ženské podoby? V konečném důsledku, pokud tomu rozumím správně, tak budeš fyzicky žena (necítíš se dobře v mužské podobě). Pohlavní identita se liší od sexuální orientace, to máš pravdu. V konečném důsledku se bavíme o transsexualitě. Já Tě určitě podpořím, protože mnoho lidí si myslí, že transsexualita má záměr pouze na sex. Není tomu tak. Podstatou transsexuality rovněž nejsou vlastnosti sexuální, ale především vlastnosti pohlavní role.

Co se týče rodiny. Je to těžké. Matka Tě určitě miluje, je to pro ní však velký šok a nedokáže se s tím v tuto chvíli plnohodnotně smířit. Každý rodič má vždy nějaké "klasické" představy o svém dítěti. Nezbývá, než jen čekat a věřit, že se věci ustálí.

Každý takovýto "Coming out" svým způsobem bolí, protože to lidé stále berou jako něco, co je "abnormálně nemorální". Doba však dost pokročila a lidské odlišnosti se lépe snášejí. Nad sebezatracením vůbec nepřemýšlej. ;) Život není jednoduchý a kdo si neobuje Tvé boty, tak vůbec netuší, co niterně prožíváš. A hlavně, kdo tu bude tak precizně radit lidem? Jsi fajn člověk.. Za ten uplynulý čas jsem poznal, jaký jsi.

Děkuji za projevenou důvěru a moc Ti přeji a držím palec, aby Tě rodina časem přijmula tím, kým jsi! Už tak jsi dost dlouho dle mého názoru musel svou identitu skrývat a nosit tak "nepravou" masku.

STAY positive :)


reakce na zpověď
Přezdívka:
Reakce:
Kontrolní kód:
Kód

 • Ochrana proti spamu. Psát další reakce můžete až po uplynutí jedné minuty.
 • svěř se
  temnota
  zpovědnice

  Přihlášení

  user Uživatelské jméno
  pass Heslo


  psát své zpovědi můžeš i bez registrace

  REGISTRACE ZDARMA

  Vyhledávání

  

  Archív statistik

  Posledních 12 měsíců
  prosinec2021
  listopad2021
  říjen2021
  září2021
  srpen2021

  Globální statistiky

 • uživatelů: 301 (135 mužů, 166 žen)
 • zpovědí: 1101
 • reakcí: 2574

 • nejnovější zpověď:
 • (Ukončit střední školu)
 • nejnovější reakce:
 • (zobrazit - autor: RePRO)

 • nejčtenější zpověď celkově:
 • (Omylem jsem se vyspala se synem - přečteno: 19518x)
 • nejčtenější zpověď za měsíc:
 • (Ukončit střední školu - přečteno: 51x)
 • nejčtenější zpověď za 7 dní:
 • ( - přečteno: x)

 • nejvíce reakcí na zpověď celkově:
 • (Zamilovaná do učitelky - počet reakcí: 27x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za měsíc:
 • (Ukončit střední školu - počet reakcí: 1x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za 7 dní:
 • ( - počet reakcí: x)