Internetová zpovědnice


Pomoc kamarádce

Dobrý den. Obracím se na vás s prosbou o radu. Mám kamarádku (31), s dcerkou (8). Obě v současnosti bydlí na ubytovně v T. Tato má kamarádka má přítele se kterým jsou takto ubytováni ve třech v jednom pokoji. Ona, B. je diabetička na inzulinu, do toho ještě po operaci se srdcem a jinými zdravotními komplikacemi. Ten její přítel se k ni přesto chová zle a já nevím jak ji pomoci. B. má z něj strach, několikrát už od něj byla zbita, bez něho nikam nesmí atd. Celé to eskalovalo tuto sobotu. On byl po noční a tak ten den šel ráno spát. Venku bylo celkem hezky a tak jsem navrhnul, že by jsme mohli vzít malou na prolézačky a pak na pohár do cukrárny a vůbec si udělat pěkný den. Ať zkrátka nesedí pořád doma. Což se taky stalo. Jenže po návratu na ubytovnu ji on strašlivě seřval jaktože si dovolila odejít s někým jiným a to ještě s mužem. Za což si vysloužila nadávky,které nebudu citovat....(já bydlím v přízemí pod nimi a tak jsem vše slyšel). Asi hodinu byl slyšet jeho křik. Mezitím jsem několikrát chtěl vyběhnout nahoru a srovnat ho do latě, ale nechci mít potom problémy se zákonem kvůli takovému chudákovy. On sám nenašel odvahu mi něco vytknout osobně,pouze mi přišla výhružná zpráva. Že mě varuje,ať dám ruce pryč od B.... No a poslední kapkou pro mě byla neděle. Prišla s pláčem s tím,že ji zase uhodil. Za naprostou banalitu. Po obědě jim zbylo umít nádobí. Když se chystala, že to udělá,on ji řekl ať to nechá být,že ho umeje sám. Jenže se k tomu neměl do večera,a tak s tím začla sama. Za to si zasloužila facku, že prý jí jasně řekl že to nádobí umeje on..... Kdo tohle může snášet?! Jak ji mám pomoci? Když ji říkám ať se tedy obrátí na policii,odpoví mi že by to potom měla ještě horší. Prosím poraďte jak věc začít řešit, dřív než dojde k něčemu horšímu, nebo než se neudržím a násilí se na něm dopustím já sám...

přečteno: 1490x
Zpět na seznam


goldwolf

Napište reakci
Voting1 Myslíš, že je tato zpověď FAKE?
ANO
0
NE
2LucieB 25. 10. 2012 (14:58) 89.177.64.***
Je to čistě a jenom na ni. V dnešní době je spousta týraných žen, které to trpí než aby šly raději na policii. Nebo policie ani není nejnutnější. Mohou se obrátit na různé linky bezpečí, pro ženy v tísni atd. Nejhorší na tomhle všem je, že pokud se nerozhodne ona, že už takhle dál žít nechce, tak s tím nikdo nic neudělá. Sice ji její partner ubližuje, ale určitě ho stále miluje, je na něm určitým způsobem závislá a to je taky jeden z důvodů, proč svou situaci nechce nijak řešit.
Pak je tu ještě otázka, co na to všechno říká nebo jak reaguje její dcera. Přece jenom už není malé dítě a musí tu celou situaci doma nějak vnímat. Zkus kamarádce naznačit, že ani pro její holčičku není život v tomhle stresu to nejlepší a že i pro její dobro, by s tím měla něco udělat.
Ty se sám do ničeho raději nepouštěj. Kolikrát se už stalo, že někdo nahlásil domácí násilí a ta žena to potom celé zamlčela, když přišla policie, ze strachu z partnera. Tvoje kamarádka si tuhle situaci musí uvědomit a rozhodně nechce takhle žít celý život přece a určitě si zaslouží žít v klidu, pohodě, radosti a s partnerem, který ji bude milovat a nebude ji ubližovat.
Ať to dobře dopadne!

23. 10. 2012 (18:31) 217.76.104.***
Milý goldwolfe,

musím Tě zklamat, ale nemůžeš s tím dělat vůbec nic. Proč? Protože to není Tvůj vztah a nemáš na to žádný vlyv. To jsi sám poznal, když jsi jí řekl, ať jde na policii. Celou dobu se snažíš pomáhat a už jsi jí určitě nškolikrát nabídl že se na Tebe může obrátit, pokud by svou situaci chtěla změnit ale ona to odmitla. Víc udělat nemůžeš, protože to není Tvůj život.

Každý dospělý je zodpovědný sám za sebe a když je v situaci, která ho trápí, musí se sám rozhodnout změnit to. Toto rozhodnutí musí učinit každý sám za sebe. Dobromyslní lidé si někdy mysli, že je možne někoho 'zachríánit' proti jeho vůli a že na konci bude všechno fajn, to ale nefunguje. I kdybys jí dohnal k tomu, aby šla na policii, odstěhovala se, rozešla se či cokoli jiného, pokud to ona sama nerozhodla sama za sebe, byla by jenom otázka času, než by se k němu vrátila nebo si našla jiného tyrana.

Drž jí palce a buď na její straně, když to bude potřebovat a řekni jí, že se na tebe kdykoli může obrátit. A hlavně: nedovol, aby Tě její problémy ničily, protože tvé vlastní psychické zdraví a štestí je v této situaci nejduležitější.

Hodně stěstí


reakce na zpověď
Přezdívka:
Reakce:
Kontrolní kód:
Kód

 • Ochrana proti spamu. Psát další reakce můžete až po uplynutí jedné minuty.
 • svěř se
  temnota
  zpovědnice

  Přihlášení

  user Uživatelské jméno
  pass Heslo


  psát své zpovědi můžeš i bez registrace

  REGISTRACE ZDARMA

  Vyhledávání

  

  Archív statistik

  Posledních 12 měsíců
  leden2022
  prosinec2021
  listopad2021
  říjen2021
  září2021

  Globální statistiky

 • uživatelů: 302 (135 mužů, 167 žen)
 • zpovědí: 1102
 • reakcí: 2586

 • nejnovější zpověď:
 • (Vysoká škola)
 • nejnovější reakce:
 • (zobrazit - autor: Smutnej moc)

 • nejčtenější zpověď celkově:
 • (Omylem jsem se vyspala se synem - přečteno: 19850x)
 • nejčtenější zpověď za měsíc:
 • (Vysoká škola - přečteno: 44x)
 • nejčtenější zpověď za 7 dní:
 • ( - přečteno: x)

 • nejvíce reakcí na zpověď celkově:
 • (Zamilovaná do učitelky - počet reakcí: 27x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za měsíc:
 • (Vysoká škola - počet reakcí: x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za 7 dní:
 • ( - počet reakcí: x)