Internetová zpovědnice


Muž a žena pouze přáteli

Od malinka jsem měla jako nejlepšího přítele vždy kluka. Postupně jsme se vyvíjeli a každý se posouvali k někomu dalšímu a získávali jiné přátelé. Měla jsem jich spousty, ale top kamarád pro mě vždy byl jen kluk. Ale přes to, kolik kamarádů jsem za těch jednadvacet let měla, stále nevím zda můžou být muž a žena pouze přátelé. Pamatuji si jak jsme se už ve školce s mým kamarádem držívali za ruce a všude spolu běhali. Přátelili jsme se dlouho, až mi jednoho dne donesl vlastnoručně pečené srdíčko z perníku. Vzala jsem si ho, ale ani jeden z nás nic neřekl a tak naše přátelství mohlo pokračovat dál. A tak mi vrtá hlavou, jestli někde existuje nějaké pravé a upřímné přátelství z obou stran. Jestli existují kamarádi, kde ani jeden necítí tajně lásku, nebo fyzickou přitažlivost. A jestli vůbec alespoň jedno moje z těch x přátelství bylo čistě kamarádské. Některé kamarádství jsme ukončili, protože jsme se každý posunuli někam jinam a život plul dál. A některá přátelství byla složitá a jiskřivá, ale přes to pevná. Mnohdy to nebylo jednoduché a z jedné, či druhé strany to bylo více přitahující než u protějšku a však žádné přátelství neskončilo láskou, ani hádkou že jeden cítí neopětovanou lásku (vlastně jednou ano). Ačkoliv to tak možná někdy bylo, ani jeden z nás nikdy nic nevyslovil, aby jsme nepokazili naše přátelství. Teď mám přítele a tudíž žádného nejlepšího kamaráda, jelikož najdeme-li toho pravého, nejlepším přítelem se nám stane on. Ale na ty opravdové přátele stejně nikdy zapomenout nemůžeme, i kdyby jsme se snažili. Možná proto, že pro nás mnohdy byli víc než přáteli.

A tak když nad tím uvažuji, myslím že muž a žena mohou být přátelé pouze pokud je alespoň jeden z nich neupřímný v tom co cítí. Ale pak je neupřímné i jejich přátelství. Protože když je někdo náš nejlepší přítel a cítíme se s ním dobře, co víc ještě hledáme pro vztah než je ten dotyčný? Najdeme člověka který nám vyhovuje, hodíme ho do friendzone a říkáme "kéž bych našla někoho, jako jsi ty". Kam tohle všechno vede. Myslím, že přátelství ženy a muže nemůže nikdy fungovat na stoprocent. A tak si buď řekněte, že to vaše kamarádství nemá cenu a nikam dál nepovede a nebo spolu prosím začněte souložit (slušně řečeno, ale všichni jistě víte, co jsem chtěla napsat) a udělejte si hezčí život. :)

Žijte v míru a s láskou. (a sexem)přečteno: 615x
Zpět na seznam


Smutnanymfomanka (22)

Napište reakci
Voting1 Myslíš, že je tato zpověď FAKE?
ANO
0
NE
15. 2. 2020 (17:39) 85.163.87.***
Opět mi mluvíš z duše RePRO, souhlasím s tebou, popsal jsi to dosti podobně tomu jak to cítím. Jediné s čím souhlasím s vitrvevlasech je to, že muž a žena spolu mohou fungovat jako kamarádi pouze pokud je alespoň jeden z nich homosexuál. (což je zrovna problém, jelikož ani k ženám nemám daleko) Pokud ne, alespoň jeden vždy časem začne cítit alespoň o malinko víc než ten druhý, byť by to byla pouze sexuální touha. Což mě malinko trápí, jelikož můj nejlepší kamarád je vždy muž a už jsem se poučila, že to mnohdy nemůže fungovat. Zvlášť když je přítel asociál a nikdo kdo má penis na mě nesmí ani pronluvit. :)

5. 2. 2020 (00:57) 79.141.242.***
Ahoj lvíče,

já se totiž domnívám přesně naopak jako vitrvevlasech, že opravdové (čisté) přátelství mezi mužem a ženou neexistuje.

Podle mě je přátelství vztah mezi dvěma lidmi takový, kdy se Ti dva navzájem mají rádi, rádi spolu tráví čas, pomáhají si, podporují se - ale absolutně se navzájem nepřitahují. A to ani z jedné strany. Když má muž "nejlepší kamarádku" a ve chvíli, kdy by mu kamarádka nabídla partnerský vztah nebo sex a on by přijal, tak to podle mého názoru nemohla být nejlepší kamarádka.

Myslím, že přátelství je vztah hodně příbuzný sourozenecké lásce. Při pomyšlení na jakýkoli sexuální kontakt s takovou osobou by se dotyčnému měl zvednout kufr. A to přesto, že tato osoba může být fyzicky krásná a i přes to, že ji má dotyčný fakt moc rád. Ve chvíli, kdy jsou tam "výhody", tak už to přece není kamarádství. To už je potom spíš milenecký vztah. Takové přátelství podle mě ani nedává moc smysl. Když si s tím druhým rozumím natolik, že ho můžu považovat za nejlepšího přítele, a zároveň mě přitahuje natolik, že s takovým člověkem spím, proč s tímto člověkem rovnou nechodím? A koho vlastně ještě hledám?

V partnerském vztahu jde přece především o porozumění. Když už si najdu někoho, s kým si rozumím a zároveň mě přitahuje, tak s takovým člověkem přece nebudu kamarád. Co bych pak očekával od "opravdového" partnera, když ne tohle? Myslím, že ženy obecně přátelství chápou trochu jinak, než muži. Pokud mají nejlepšího kamaráda, tak ho stále považují za nejlepšího kamaráda i přesto, že ví, že on k nim třeba něco cítí. Nejlepší kamarádi by neměli mít postranní úmysly - a to ani v představách.

Myslím si, že když muž a žena tráví společně hodně času, tak je jen otázka toho času, kdy jeden z nich začne k tomu druhému cítit něco víc. A už ani tak nezáleží na tom, jestli (si) to někdy přizná. Láska a přitažlivost nezná kolikrát hranice. Toto téma je dosti složité. Moc hezky si to napsala :)

Z mého pohledu neexistuje taktéž ani racionální odpověď, která by tuto problematiku rozsekla a odhalila přesnou pravdu.

4. 2. 2020 (11:27) 84.242.76.***
Hezký den,
pochopitelně mohou být muž a žena jenom přátelé. Otázkou je, zda-li to bude vyhovovat oběma. Ve svém životě jsem častokráte hovořil s ženami mimo intimní sféru. Háček je v tom, že člověk na začátku přátelství může cítit něco jiného než v průběhu. Je snadné zamilovat se do někoho, kdo je jako kamarád ochotný pomoci kdykoliv a s čímkoliv. Je tu prostě stále a nikdy nemluví z cesty... ALE. Přijít o kamarádku jen proto, že je tak přitažlivá a já se s ní vyspím? Taktéž to platí naopak. Kamarádů (kamarádek) je rozhodně méně než milenců (milenek). Tzn ANO přátelství mezi mužem a ženou je možné. Ideál ale je, když se k sobě dají homosexuální muž a lesbická žena. A mají klid. Před lety jsem hledal posádku a volil jsem právě pro klid a pohodu na lodi, pouze ženské homo zaměřené osazenstvo. S pozdravem vitrvevlasech


reakce na zpověď
Přezdívka:
Reakce:
Kontrolní kód:
Kód

 • Ochrana proti spamu. Psát další reakce můžete až po uplynutí jedné minuty.
 • svěř se
  temnota
  zpovědnice

  Přihlášení

  user Uživatelské jméno
  pass Heslo


  psát své zpovědi můžeš i bez registrace

  REGISTRACE ZDARMA

  Vyhledávání

  

  Archív statistik

  Posledních 12 měsíců
  květen2022
  duben2022
  březen2022
  únor2022
  leden2022

  Globální statistiky

 • uživatelů: 307 (138 mužů, 169 žen)
 • zpovědí: 1108
 • reakcí: 2592

 • nejnovější zpověď:
 • (Chci si něco zlomit)
 • nejnovější reakce:
 • (zobrazit - autor: Klarča)

 • nejčtenější zpověď celkově:
 • (Omylem jsem se vyspala se synem - přečteno: 20889x)
 • nejčtenější zpověď za měsíc:
 • (Chci si něco zlomit - přečteno: 45x)
 • nejčtenější zpověď za 7 dní:
 • ( - přečteno: x)

 • nejvíce reakcí na zpověď celkově:
 • (Zamilovaná do učitelky - počet reakcí: 27x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za měsíc:
 • (Chci si něco zlomit - počet reakcí: x)
 • nejvíce reakcí na zpověď za 7 dní:
 • ( - počet reakcí: x)